ויומינג

 מדינת וויומינג-Wyoming State, גם וויומינג היא מדינה השוכנת באזור "המישורים הגדולים", במדינה זו המישורים הגדולים נפגשים עם רכס הרי הרוקי מה שיוצר במדינה טבע מדהים, מה שמושך אחריו כמות תיירות מכובדת. כינוייה של המדינה Equality State מדינת השוויון. המדינה גובת עם מונטנה בצפון, איידהו במערב, קולרדו בדרום, נברסה מזרח-דרום, מזרח צפון, דקוטה הדרומית. השם וויומינג בשפה אינדיאנית מקורית הוא המישורים הגדולים. כ-523,000 תושבים, כ254,000 קמ"ר, זהו מדינה גבוהה בסביבות 2000 מטרים כאשר הנקודה הגבוהה ביותר היא בגובה 4200 מטרים. בירת המדינה היא העיר שאיין, Cheyenne.

ישנן מספר אטרקציות חשובות ופופולריות בוויומינג, מגדל השטן- הר המיתמר לגובה 386 מטרים מעל פני השטח וכ-1550 מטרים מעל פני הים. ההר משחק תפקיד של כפקק להר געש, והוא שיחק בסרט מפגשים מהסוג השלישי של סטיבן שפילברג עם ריצ'ארד דרייפוס. ממוקם באזור הצפון מזרחי של המדינה. אטרקציה נוספת היא פארק הלאומי יילוסטונס, Yellowsotne, פארק חשוב הן ביולוגית, גיאולוגית, גיאוגאפית, ממוקם בפינה הצפון מערבית של וויומינג, מציע מתחם מחייה לזאבים, דובי גריזלי, ביזונים, ועוד ועוד, בפארק ישנן אלפי רעידות אדמה בשנה, שרובן אינן מורגשות לאדם, (בסרט "2012" עם ג'ון קיוזיאק החל שם ביילוסטון ההתרתוץת הראשונית לקראת סוף העולם). בפארק מספר לא בוטל של גייזרים מתפרצים הידוע הוא אולדפיית' המתפרץ כל כשעה וחצי.

עיירת ג'קסון הול ואתר הסקי הנודע שבה מושך אליו תיירים רבים גם ממוקם בילוסטון ברכס הרוקי, הפסגה גובהה מעל 3100 מטרים, וישנם מדרונות שונים ומגוונים חלק לא ניתן ליישום ללא מדריך. העיירה עצמה  מקסימה ומזמינה, פאבים, מסעדות, מוזיקת קאנטרי, סקי, בקתות, בתי מלון ועוד.

זקוקים להמלצה על מלונות בויומינג? ספרו לנו מתי אתם מתכוננים להגיע לויומינג ולהיכן ונשמח להמליץ לכם על מלונות, ספרו לנו גם כמה אנשים תהיו ולאיזו עיירה תזדקק להמלצה.