אוהיו

מדינת אוהיו ממוקמת במזרח מערב התיכון, גודלה של המדינה כ-116,096 מ"ר. נחשבת מדינתה ה-17 של ארצות הברית והשביעית בגודלה של ארה"ב מבחינת אוכלוסיה, כ-11,500,000 תושבים. אוהיו התפתחה להיות מרכז תעשייתי גדול בעיקר לאחר מלחמת האזרחים. מקור השם אוהיו לפי שפת אירוקווי-שפת הילדים האינדאינים הוא הנהר הגדול או הנהר הטוב שאורכו מעל 1500 ק"מ. בירתה של אוהיו היא העיר קולומבוס, על שם כריסטופר קולומבוס.

גבולותיה של מדינת אוהיו, מהצפון גובלת המדינה עם ימת אירי, ימת ענקית כגודלה של ישראל, ועם מדינת מישיגן. במזרח גובלת המדינה עם מדינת פנסלביניה וורג'יניה. בדרום גוברלת עם נהר אוהיו ומהמערב עם אינדיאנה. התיירות המרכזית ובאופן כללי מאוד של המדינה היא פארקים למינהם, תיירות אינדיאני פרי היסטורית, חופי ימת אירי, תיירות עירונית אופיינית כמו מוזיאונים, טיולים רגליים, ארכיטקטורה, מסעדות, ברים, מגרשי ספורט ידועים ועוד ועוד.

מספר אישיים חשובים יצאו ממדינת אוהיו, ניל אמסטרונג הראשון שכף רגלו דרכה על הירח. ג'סי אוונס, אפרו-אמריקאי שזכה במספר תחומים באולמפיידת 1936 בברלין, ידוע כספורטאי שהביס את הגרמנים. כמו כן שבעה נשיאים יצאו מהמדינה.
הערים הדומיננטיות במדינה הן קליבנלנד, קולומבוס, סינסטי.

קליבלנד-   Clivland- שוכנת במחוז הגדול ביותר של מדינת אוהיו, הוא קואיהוגה, ממוקמת בצפון מזרח המדינה ונהנית מחופיה הדרומיים של ימת אירי. העיר הוקמה ב-1796. מזג האוויר בקיץ חמים ונעים בחורף קריר ומושלג. אטרקציות עיקריות, מוזיאון האומנות של קליבלנד, West side Market, Rock & Roll Hall of Fame, HorseShow Casino, Clevland Museum Naturakl history, Greater Clevland aquarium ועוד. ניתן להגיע לקליבלנד עם טיסה מהארץ, אך לא ישירה בדרך כלל עם עצירות בניו יורק, בוסטון  וטורנטו, משך זמן הטיסות כולל עצירות יכול להגיע גם ל-30 שעות.

קולומבוס- Colombus
- ככאמור בירתה של אוהיו. נוסדה ב-1812. היא ה-15 בגודלה של ארה"ב והגדולה ביותר במדינת אוהיו. מעל 835,000 תושבים ממוקמת במרכז אוהיו. העיר נאה ונקייה עם ארכיטקטורה מעניינת, גשרים, מבנים, מוזיאונים ועוד. אטרקציות עיקריות, Franklin Park Conservatory & Botanical Garden, Center of Science and Indastry, Topiary Park, North market Farmers Market,  ועוד.

סינסנטי- Cincenti- דרום מערב אוהיו, מעל 297,000 תושבים. העיר יפה, גם עם אדריכלות מעניינת, נהר, גשרים יפים מסעדות לרבות לרבות מסעדות צ'ילי שהעיר ידועה בהן, ברים, מוזיאונים, פארקים, אומנות, ספורט. אטרקציות עיקריות, Cincanati Zoo and Botanical Garden, Great American Ballpark, Cincinati Art museum, Rolling Sespention Bridge, american Sign museum.

זקוקים להמלצה על מלונות באוהיו, השאירו לפנו פנייה, ספרו לנו מה איתם מחפשים, היכן ולכמה אנשים ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה מלונות מומלצים באוהיו.