אוקלהומה

 מדינת אוקלוהומה - Oklahoma state. ממוקמת בדרום מרכז ארצות הברית באזור המכונה- אזור המישורים הגדולים, ערבה עצומה שכוללת בתוכה מספר מדינות לרבות אוקלוהומה, טקסס, ניו מקסיקו, קנזס ועוד. אוקלוהומה גובלת עם טקסס בדרום, קולרדו צפון מערב, טקסס וניו מקסיקו במערב, מיזורי במזרח. פירוש השם אוקלוהומה מגיע משפת  Chotaw, אינדיאנים ילדים והוא  "אנשים אדומים". כמו כן המדינה מכונה גם  The Sooner State.  גודלה של המדינה הוא כ-68,892 ק"ר והיא מונה קצת פחות מארבעה מיליון תושבים.

מדינת אוקלוהומה מייצגת באופן בולט את המיתוס האינדיאנים והקאוובויים, השילוב הנצחי לטוב ולרע. המדינה הוקמה ב-1907 לאחר גירושם של הילדים. אוקלוהומה סיטי זו העיר הבירה ויחד עם העיר טולסה הן מאכלסות שני שליש מהאוכלוסית אוקלוהומה. המשאבים העיקריים של המדינה הם גז, נפט, חקלאות לרבות צאן ובקר.

באופן כללי תוכלו ליהנות באוקלוהומה מתחרויות רודיאו, ירידים לרוב, דיונות חולות בצפון מערב, יערות נהרות ואגמים בצפון מזרח, תוכלו לטייל בהרי וויצ'יטה המרשימים. הגעה לאוקלוהומה סיטי ניתן דרך ניו יורק.

אוקלוהומה סיטי- Oklahoma City, כאמור בירתה של מדינת אוקלוהומה, 560,000 תושבים בעיר עצמה ובמטרופוליטן כמעל 1,3000,000 תושבים. אוקלוהמה סיטי ממוקמת על דרך חשובה היא I-35 הדרך משתרעת ממינוסטה בצפון עד טקסס בדרום על גבול מקסיקו, אוקלוהמהסיטי היא מעין מעבר לטקסס. העיר נוסדה ס-1889. מזג האוויר סאבטרופי וידוע גם כעמק הטורנדים, Tornado Alley, שם יש מספר לא מובטל של רודפי סופות. אטרקציות מרכזיות בעיר, Museum of Osteology, Oklahoma City Center, oklahoma City National Memorial, Okahoma city Zoo, Okahoma city Museum of Art ועוד ..

טולסה-Tulsa, העיר השניה בגודלה באוקלוהומה. כ-400,000 תושבים. עיר המספקת תרבות ובידור לרוב, אטרקציות כמו, Philbrook Museun of Art, Bok Center, Tulsa Zoo, Woody Gathrie Center, Tulsa Performing Arts Center, Woodward Park, The Cave House, The golden Digger ועוד ועוד.

 

זקוקים להמלצה על מלונות באוקלהומה? ספרו לנו למתי ולכמה אנשים אתם זקוקים למלון או דירה ונשמח לשלוח לכם קישורים למקומות לינה מומלצים באוקלהומה.