קרוליינה הצפונית

מדינת קרולינה הצפונית-North Carolina State שוכנת בדרום מזרח ארצות הברית על האוקינוס האטלנטי. גובלת עם וירג'יניה בצפון, טנסי במערב, דרום קרולינה בדרום וג'ורג'יה בדרום מערב. בירתה Raleigh  המאופינת בעצי אלון לרוב שוכנת במרכז המדינה, ובדרום המדינה שוכנת העיר הגולה היא Charlotte על הגבול. למרות שאחוז העבדים המדינה היה קטן והיו הרבה אפרו-אמריקאיים בני חורין, בחרה המדינה לאחר התחבטויות רבות להתנתק מהאיחוד 1861 ולהצטרף לדרום העמוק בעת מלחמת האזרחים וספגה אבידות קשות. כיוני המדינה, Old North State ו Tar Heel State. המדינה מגוונת מבחינת גבהים מחופי ים לרחצה עד להרים בגובה של מעל 2000 מטרים שמציעים ריזורטים סקי. כ- 9.5 מיליון תושבים על כ-140,000 קמ"ר.

ללא ספק שאחת מהאטרקציות המתויירות במדינה היא Biltmore Estate נבנתה עא"י האספן האומנות  George Washington Vanderbilt  השני  בין השנים  1889-1895, זהוי אחוזה ענקית כ-250 חדשרים, הממוקמת בעיירת Ashville, זהו הבית הפרטי הגדול ביותר בארצות הברית, אומנות, עתיקות, גנים נהדרים, נהר. אחוזות כאלו לא רואים אחת לחיים.

Linville Gorge & Falls,  הגרנד קניון של המזרח, כך מכנים את הקניון הארוך והצר הזה. אחד מהקניונים העמוקים בארצות הברית שנכנס אליו נהר  Linville עם מפל מרשים. האזור מצולם מאוד, ישנם שבילים מסודרים, עצים עם עלים בשלל צבעים. מומלץ לטייל ולהגיע לנקודות שונות במבט אל המפל. ממוקם במערב המדינה, צפונית לעיר אשוויל.
דרומית מזרחית לאשוויל ממוקם פארק נוסף, Chimney rock state Park מעיין תצורה שהטבע יצר בצורת ערובה ענקית, צריח גרניט הוא מתנשא לגובה רב ולאלו שלו מתחשק לשלות את כל המדרגות ואו לטפס את הסלע עצמו, אז ישנה מעלית שתישא אתכם עד קצה הערובה. ניתן לטייל סביב, ישנם נוף מרהיב בקצה, זו נקודה בה לעתים מתחתנים. בנוסף בתוך הפארק תוכלו לטייל להנאתכם ב Hickory Nut Falls Trail.

מסלולים מאתגרים יותר תמצאו ב- Grand Father Mountain ליד Linville בצפון המדינה. מסלולים מאתגרים לעתים עם סולמות וגשרים. הגיעו לנקודה תצפית האולטמטיבית Mile High Swinging Bridge וצפו בנוף של 360 מעלות, שימו לב שאתם מגיעים ביום בהיר עם ראות טובה שלא תתאכזבו.

Out Banks, היא רצועת איים/חופים הנמתחים מויריג'ינה ביץ' במדינת ורגי'ניה עד מול חופיה של מרכז צפון קרולינה. חופים תיירותים וייחודים עם סוסים פראיים המשוטיים להנאתם. תוכלו לעשות קאמפינג ב- Cape Hatteras National Seashore. נדוקה מרתקת ב-Out Bank, קשורה לאחים רייט, Wright Brother. ליד גבעת Kill Devils Hill האחים רייט עשו את ניסיונם הראשון עם כלי תעופה חשמלי כבד מהרוח, בקרו במוזיאון ובאנדרטה של האחים בסמוך.

זקוקים להמלצה על מלונות בקרוליינה הצפונית?  ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לקרוליינה הצפונית וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם קישורים למלונות מומלצים.