מינסוטה

מדינת מיניסוטה- Minnesota State, מדינה מעניינת, מתקדמת, מערכת בריאות מהנחשבות בארה"ב. ממוקמת בצפון ארצות הברית. גובלת בצפון עם קנדה, צפון מערב עם צפון דקוטה, דרום מערב עם דרום דקוטה, בדרום עם מדינת יוטה, במערב עם וינסקונסון. המדינה ממוקמת באזור שנקרא המידווסט והיא הצטרפה לארצות הברית ב-1858. "מדינת הכוכב הצפון" ומדינת 10,000 האגמים" "מדינת ההוקי" אלו שלושה מהכינויים שלה, והסיבות ברורות. היא צפונית ויש בה מספר אדיר של אגמים. כ-5.3 מיליון תושבים על שטח של 226,000 קמ"ר. 

בירתה של מיניסוטה היא סיינט. פול אשר גובלת עם התאומה לה מיניאפוליס שהיא הגדולה יותר והפופולרית יותר השוכנת על נהר המיסיסיפי שחוצה אותה וזה שילוה נהדר יחד עם גורדי השחקים של העיר. אטרקציות שאי אפשר להתעלם, Superior National Paek Forest & Boundary Waters Canoe Area Wilderness, זהו פארק לאומי שנמצר בצפון מזרח המדינה , עם אמים לרוב, נהרות, היטיולי טבע לעתים לא קלים, אזור הידוע לחובבי קייאקים, דייגים הן אמריקנים והן קנדים. הפארק נמצא בתוך יער ותוכלו לראות שם חיות כמו דובים, אייל קורא (מוסס) וזאבים. דרך היכנס לפארק היא דרך עיירת אלי Ely שנמצאת שם. בעיירה יש מרכז International Wof Center בו מעלים את מודעות על הזאבים לטובת שימורם, סרטים, הסברים, מרתק.

דרומית למיניאפוליס בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי של מיניאפוליס ממוקמם Mall of America, נכון לא כולם אוהבהים קניונים, אבל הקניון הזה נבנה ב-1992 ונחשב לאחד הקניונים הגדולים בעולם, עד כדי כך שיש בו מתקאני פארק שעשועים, אפילו רכבת הרים, שלא נדבר על אין ספור חנויות, מסעדות, תיאטרון, קולנוע, ומוזאיונים.
Split Rock Light-House זהו מגדלאור מהסרטים בנוי על צוק אדיר ודרמטי בסמוך לעיירת שני הנמלים באגם סופירייר האדיר צפונית לעיר החוף דולוט'. ניתן לעלות לתוך המגדלאור. ואגב דולאוט' אז יש שם גשר מתרומם אדיר, חוויה טכנולוגית ומודרנית לכל עין.

זקוקים להמלצה על מלונות במינסוטה? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע למינסוטה ונשלח לכם קישורים למלונות מומלצים במינסוטה ארה"ב.