ניו מקסיקו

מדינת ניו מקסיקו- New Maxico nshb, המדינה ממוקמת בדרום ארה"ב גובלת עם אריזונה במערב, מזרח ודרום מזרח עם טקסס, דרום עם מקסיקו, צפון מזרח עם אוקלוהומה, צפון עם קולרדו. זו מדינה עם הכי הרבה היספנים בכל ארה"ב. יש בה מסורת של ילידים אינדיאנים ושל היספנים לרוב. כ-315,000 קמ"ר כ-2 מיליון תושבים. ניו מקסיקו מדינת עם יופ רב ואטרקציות גיאולוגיות ותרבותיות יוחדיות. בירתה היא סנטה-פה והיא הבירה העתיקה בארה"ב כבר מ-1609, אלבקירקי היא העיר הגדולה ביותר. כאמור יש בה הרבה תרבות עתיקת יומין, תופעות טבע ואף קשר הדוק עם חייזרים.

אחת מתפועת הטבע הפופלריות ותיירותיות במדינה היא White Sands National Monument ממוקמת כשעה וחצי מ Alamogodo, מדבר של דיוניות חול לבנות המשנות צורה לפי מזג האוויר, נחשבת לאחד המקומות היפים במדינה והתמונות לא עושות עמה חסד. כניסה למבוגרים שלושה דולר ולילדים חינם. אטרקציה גיאולוגית נוספת היא  Carlsbad Caves National Park היא מערכת מערות אדירה שהייתה קיימת מיליוני שנה אך התגלתה לעולם המודרני ע"י קאוובוי צעיר ב-898 ששמו ג'ים וואיט. המערכת ממוקמת בדרום המדינה כמעט על גבול טקסס. יש בה מספר רב של חדרים ומערות בגדלים שונים עם נטיפים מרהיבים, שבילים מסודרים, ישנה מעלית מודרנית שיורדת לכ-230 מטרים, בעבר הירידה הייתה מעיין מתקן מאולתר. בשעות הערב יוצאים בפריצה אלפי (?) עטלפים לחפש אוכל. הביאו מים!

מוזיאון בילי הילד, Billy the Kidd Museum בילי הילד היה פושע Outlaw צעיר שהיה מורד במוסכמות והנהיג קבוצה של גאנגסטרים במאה ה-19, בילי הילד מהפושעים הנודעים בהיסטוריה, בגלל גילו והכריזמה שלו. קומיקסים, ספרים, סרטים סיפורים ואגדות נעשו על הילד שנהרג ע"י השריף פט גארט. המוזיאון מציע מבט על חפצים מסוימים של הפושע+ חפצים וכלי נשק מהתקופה.
Cumbers-Toltec Scenic Railway היא רכבת קיטור הנוסעת מ-Chama בניו מקסיקו עד Antonio בקולרדו, רכבת קיטור בסגנון של פעם עם תחנות "עתיקות" שלעתים יש עליהן כתפאורה קאוובויים של פעם. הרכבת עוברת בנופים דרמטיים של צוקים, שטחים פתוחים, חורשות ענקיות, נחלים, אטרקציה חביבה לכל המשפחה.
לחובבי הארכיאולוגיה מומלץ בחום ללכת לאתר המיוחד Chaco Culture National Historical Park ממוקם באזור מבודד ליד אלבקרקי, מבנים סימטרים והיסטורים של אנשי ה Pueblos.

זקוקים להמלצה על מלונות בניו מקסיקו? ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לניו מקסיקו וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם רשימה של מלונות מומלצים בניו מקסיקו בכלל ובסנטה פה בפרט.


   ראו גם ניו יורק