יוטה

 מדינת יוטה-Utha State, זוכרים את הסדרה המצוירת the coyote and the roadrunner על הקיוטי שרודך אחר הציפור הענקית החמקמקה, אז זה ביוטה. יוטה ממוקמת במערב ארצות הברית והיא ארץ נהדרת לחובבי טבע מכל הסוגים. יוטה גובלת במזרח עם קולרדו, צפון מזרח עם קולרדו, צפון+צפון מערב עם וויומינג, מערב עם נבדה ודרום עם אריזונה. יוטה הצטרפה לארצות הברית ב-1896. פירוש השם ע"פ שבט היוטה הוא "אנשי ההרים".

יוטה מוגדרת ומצטיירת לעתים כארץ שעשועים למבוגרים ובהחלט זה כך, המדינה מספקת חמישה פארקים לאומיים שכל אחד יותר מרשים ממשנהו, אפשרויות טיול רבות ושונות, נקיקיי ענק, קניונים ענקיים, נהרות ואגמים, נציבים, ועוד. שטחה כ-220,000 קמ"ר, כ-2.8 מיליון תושבים, הגובה הממוצע הוא 1869 מטרים והנקודה הגבוהה 4126 מטרים.

Monument Valley Navajo Tribal Park הוא הפארק המדובר מהסדרה המצוירת מלבדה האזור הופיע בעוד הרבה סרטים וסדרות לרבות, The stagecoach עם ג'ון ווין, Once Upom a time in The West מערבון קלאסי של ליאונה, חזרה לעתיד שלוש ועוד. השמורה גובלת עם אריזונה בדרום יוטה כך שחלקה נמצאת שם. זו שמורה אינדיאנית, נאבחו, והיא אטרקציית טבע מאוד פופולרי ת בארה"ב, חובה לכל חובבי הצילום באשר הם. מעבר למסלולים הסטנדרטים תצטרכו מדריך.

Archers National Park הוא פארק ייחודי המספק למעלה מ-2000 קשתות אבן ועוד צורות סלעיות שונות שהטבע השאיר לנו. ישנם מסלולי הליכה רבות, ממוקם מחוץ לעיירת MOab במזרח המדינה. Lion National Park ממוקם בדרום מערב, הרבה יורק, קניונים ומפלים בעיקר באביב. Park city הוא אזור מזרחית מעיר הבירה של יוטה  Salt Lake City, זהו אזור של ריזורטיים סקי למינהם, הפעיל בעיקר בחורף ואירח את אולימפיידת החורף לשנת 2002, כל מה שתם מצפים מאטרקציית סקי. Great Salt Lake, אגם מלח כשעה וחצי מהעיר סולט לייק סיטי, לעתים ניתן לאגם הכיוני The Israeli Dead Sea, זוהי אטרקציה שהיא לא בגדר "חובה" ניתן גם לראות מרחוק אולי בדרך ל Antelop Island מעין אי שממוקם באגם עצמו, שמורת טבע עם חיות לרבות באפלו, אנטלופים ועוד

זקוקים להמלצה על מלונות ביוטה? ובאזור סולט לייק סיטי? ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לכאן וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם רשימה של מלונות מומלצים ביוטה כולל קישורי הזמנה מאובטחים.