רוד איילנד

מדנת רוד איילנד-Rhode Island State, מדינה ייחודית מכמה סיבות, היא המדינה הקטנה ביותר בארצות הברית כ-3400 קמ"ר והיא הייתה המדינה הראשונה משלוש עשרה המושבות אשר מרדו בבריטים והובילו את חתימת החוקה ועצמאותה של ארצות הברית. המדינה ממוקמת בצפון מזרח ארצות הברית וגובלת עם האוקיינוס בדרום (לונג איילנד-ניו יורק), צפון+מזרח מסצ'וסטס, מערב קונטיקט. שמה המלא של המדינה היה The State of Rhode Island & Providence Plantation, כיום כאמור השם הוא רק רוד איילנד ופרובידנס היא העיר היבירה והגדולה ביותר. במדינה כמיליון תושבים שוכנת במדינת ניו אינגלנד וכינויה The Ocean State זאת מכיוון שכל חלקי המדינה קרובים מאוד לאוקיינוס יותר מכל מדינה אחרת.

העיר ניו פורט New Port היא עיר השוכנת בדרום המדינה,  בדרום האי Aquidneck אליו ניתן להגיע ע"י גשרים מכביש 114 ו 24 מהצפון, ומכביש 138 מהמערב. ניו פורט הייתה בשלהי המאה ה-19  ותחילת המאה ה-20 למגרש שעשועים לעשירי ארצות הברית, נשארו מספר הוכחות לכך, מספר אחוזות שבחלקן ניתן לבקר ולהתרשם יעידו על כך. The Breakers אחוזה בעלת לא פחות מ-70 חדרים המוצפת בשיש צרפתי ואיטלקי, תקרות מצויירות, קשתות, גנים ועוד, נבנתה ע"י Cornelius Vandarbilt למשפחת Vanarbilt ב-1895. The Elms New Port, טירה נוספת ראויה לציון שניתן לבקר בה הוזמנה ע"י Edward J Berwind והייתה מוכנה ב-1901, היא מבוססת על הטירה שאטו דיי אשנייר בפריז. ציורים ונציאנים, ריהוט צרפתי, מזרקות גינות ועוד.

אטרקציה נוספת מזמינה ונינוחה הניו פורט, Clifwalk. כאשר אתם בניו פורט, טיילו לכם בטיילת של העיר, מי אוקינוס המתנפצים על סלעים שעל החוף, צוקים, אחוזות שונות לאורך הטיילת, במקומות מסוימים אנשים אף מעזים לקפוץ מצוקים גבוהים לתוך האוקינוס.
Waterfire Providence  הוא טקס אומנותי אורבני רוחני שמתרחש על נהר Woonasquatuket כיום Waterplace Park ונמשך על הנהר לתוך העיר. הטקס מלווה בתצורות שונות של לפידים השטים על המים וטקסים שונים מלווים אותם, חוויה מיסטית למדי. בדרום פרובינס ישנם מספר חופים, אחד מהם Narragansett, מהעיירה באותו שם עד ל South Kingstown, נאראגנט עיירת חוף המציע מלונות, מסעדות, מזח ועוד עיירת חוף נוספת כדאית היא Watch hill.

בליבה של פרובידנס הגיעו לרחוב Benefit המציע ארכיטקטורה משגעת משנים עברו, מבנים, רצפות, יחד עם אווירה מודרנית, מסעדות, חנויות ועוד.. אווירה קסומה.