דקוטה הצפונית

דקוטה הצפונית-North Dakota, מדינה במערב התיכון גובלת בצפון עם קנדה, בדרום עם דקוטה הדרומית, מערב מונטנה וממזרח עם מיניסוטה. בירתה של המדינה היא העיר ביסמרק והעיר הגדולה ביותר היא פרגו, אותה אנו מכירים מהסרט של האחים כהן ביל אותו שם. מזג האוויר במדינה בחורף מושלג וקר ובקיץ חמים עד חם. דקוטה הצפונית ממוקמת מבחינה גיאוגרפית במישורים הגדולים מהדרום טקסס, ניו מקסיקו לאורך ארה"ב עד ססקצ'ואן בקנדה. האזור שנקרא גם אזור הספר היה נחשב לחלק מהערב הפרוע. כינויה של המדינה Peace Garden State, כ-184,000 קמ"ר, כ-673,000 תושבים.

אחד מהאטרקציות החשובות במדינה היא  Theodore Roosevelt National Park הנמצא במערב המדינה, פרק לאומי שניתן לעשות קאמפינג באזורים מסוימים, ניתן לצפות בבפאלו המשוטטים בסביבה, Badlands הידוע נמצא בפארק, זהו רכס סלעים מרתק גיאולוגית, אפילו ת'יאודור רוזוולט כאשר היה שם בשעתו התבדח שהרכס אינו שייך לעולם הזה. יש בפארק נהרות, אגמים ומפלים ותוכלו לנצל לשייט, קאנו וכו.. אטרקציה נוספת המאפיינת את הדרך בה חיו הילדים בשנים עברו, Knife River Indian National Historic, אזור אריכאולוגי הממוקם (אם מסתכלים על מפה) צפונית לעיר בירה ביסמרק ודרומית לנהר מיזורי ולאגם sakakauea, זהו אתר בו שחזרו את חייהם של האינדיאנים הילדים, יש באתר מוזיאון, מבנים בהם היו חיים כלי עבודה וכלי נשק ועוד.

ביסמרק-Bismarck, כאמור עיר הבירה של דקוטה הצפנית כ-62,000 תושבים, נוסדה ב-1872 זוהי עיר מתפתחת במהירות ומציעה בעצם שילוב של שתי ערים צמודות ואת היתרונות שבכך. העיר השניה נקראת מנדאן והיא ממוקמת בצד השני נהר מיזורי. בביסמרק יש את המבנים הגבוהים במדינה, בין האטרקציות המדוברות, The Dakota Zoo, State Capiatl Building, נהר מיזורי שבעצם חוצה את המדינה מציע באזור של העיר, אטרקציה נעימה ושלווה  תוכלו לרדת לנהר וליהנות מטיולים, לקחת סירה, משטרה מסיירת באזור כך שרוב האזור בטוח.

זקוקים להמלצה על מלונות בדקוטה הצפונית? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לדקוטה הצפונית ולהיכן ונשמח לשלוח לכם מלונות מומלצים בדקוטה הצפונית.