נבדה

 מדינת נבדה-Navada state, נדבה מאכלסת בה את אחת הערים הפופולריות בארה"ב והפופולריות בעולם בכלל, היא לאס וגאס, כמעט כל תשומת הלב של המדינה מתרכזת בעיר כך שלעתים מתעלמים ממה שלנבדה יש להציע, טבע, אגמים ואטרקציות נוספות. נבדה ממוקמת במערב ארצות הברית והיא גובלת עם איידהו בצפון מזרח, אורגון צפון מערב, מערב עם קליפורניה, דרום מזרח עם אריזונה ומזרח עם יוטה. השם המלא של המדינה הוא סיירה נבדה-ההרים המושלגים בספרדתית וכמה שנבדה מצטיירת כמדינת מדבר, יש פעילות סקי ענפה. כינויה של המדינה הוא The Silver State זאת עקב היצור כסף האדיר שהמדינה מספקת.  כ-286,00 קמ"ר מאכלסת כ-2.7 מיליון תושבים. הצטרפה לאיחוד ב-1864 כאקט פוליטי לטובת אברהם לינקולן. בירתה היא קרסון סיטי והעיר הגדולה ביותר היא לאס וגאס.

לאס וגאס היא מהאטרקציות המרכזיות של נבדה, לאס וגאס והסטריפ של לאס וגאס, הוא הרחוב המרכזי שמקבץ לתוכו מלונות לרוב, מרכזי שעשועים, מסעדות, אין סוף אטרקציות רחוב, קניונים ועוד. העיר נחשבת לאחת הערים המתויירות העולם ובאמריקה ובאמת תוכלו לראות שם חתך אוכלוסין מכל הסגוים והמינים של ארצות הברית מהעשירים בייותר עד העניים מהיוקרתיים עד סליז ברחובות, החתך בא לידי ביטוי גם בצורה פיזית של האוכלוסיה. את הרעיון של לאס וגאס כעיר שעשועים הגה באגסי סיגל המאפיונר. כיום וגאס היא מעיין לונה פארק למבוגרים (כמובן שגם לילדים), בירת הבידור האולטימטיבית. מאות אולמות קזינו שזה האטרקצייה המרכזית של העיר, בתי מלון המאופינים בנושאים מסוימים כמו מלון ניו יורק ניו יורק או מלון פריז מהמסעדות הטובות ביותר, פארק שעשועים הממוקמים במקומות לא אופיינים (בתוך בית מלון למשל) ועוד הרבה מאוד אטרקציות. כ-45 דקות משם נמצא הובר דאם.

הובר דאם הוא שכר שנחשב פריצת דרך הנדסית, אחד מהפלאים ההנדסים המודרנים. זהו שכר ענק ומרשים הממוקם בקניון השחור על נהר קולרדו, גובל עם מדינת אריזונה. 220 מטרים גובה, נבנה ב-1931 בתקופה של המיתון הגדול והוא מספק מים ללוס אנג'לס, לאס וגאס, סאן דייאגו ועוד. זהוי אטרקציה חשובה, פופולרית ומרתקת בארצות הברית ובנבדה בכלל. הופיעה בהמון סרטים לרבות סופרמן הראשון. השכר יצר את מאגר המים המלאכותי הגדול באמריקה, אגם מיד.
אגם מיד, Mead, אורכו כ-180 ק"מ. דרך נהדרת לחקור את האגם היא לקחת קרוז, בקרוזים מסוימים אף מסבירים ךכם על הובר דאם, או פשוט לקחת סירה קטנה, קיאקים או סירת פדלים ולחקור את האגם באופן עצמאי (לפחות חלק ממנו).

אגם נוסף חשוב בנבדה ממוקם במערה המדינה על הגבול של קליפורניה בהרי סיירה נבדה, הוא Lake Tahoe , אגם עם מים מקסימים, צלולים ונקיים עם הרים סביב, נקודה מעולה לחובבי צילום, האגם נמצא בגובה 1897 מטרים והוא השני בעומקו באצות הברית, האזור של האגם מאכלס מספר ריזורטים לסקי.
Austin היא עיר מעניינת לראות ולעבור בה, מכונה עיר רפאים, לאו דווקא כי יש בה רוחות רפאים (מי יודע? אולי כן), אלא בגלל שהיא נטושה כמעט לחלוטין. נוסדה ב-1862 בעת הבהלה לכסף בשיאה הגיעה לכ-10,000 תושבים לאחר כ-50 שנה צנחה האוכלוסיה לכ-340 תושבים בלבד, רחובות העיירה נשארו שוממים, בתים דוממים ונטושים.
The Valley of Fire State Park הוא פארק גיאולוגי עם סלעים ואבנים בעצובים ששונים ומשונים שנוצר לפני כ-150 מיליון שנה, ממוקם בדרום מזרח המדינה ליד אגם מיד, ניתן לטייל, לצפות בבעלי חיים וכמובן בתופעות טבעף בקיץ הצטיידו בהגנה ומים כי חם שם.

זקוקים להמלצה על מלונות בנבאדה? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לנבאדה ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה מומלצים למלונות מומלצים בנבאדה בכלל בלאס וגאס בפרט.