אילינוי

מדינת אילינוי-Illinois State, ממוקמת במידווסט של ארה"ב Midwest, יחד עם אינדיאנה, אייווה, דקוטה צפונית,דרומית, מיזורי, מישגן ועוד. המדינה מאכלסת ה את העיר השלישית בגודלה בארה"ב, היא שיקגו הידועה והפופולרית, למרות שזו לא הבירה. בירתה של אילינוי היא העיר ספרינגפילד. המדינה גובלת במזרח עם אינדיאנה, דרום מזרח עם קאנטאקי, דרום מערב ומערב עם מיזורי, צפון מערב עם אייווה וצפון עם ויסקונסין. כמו כן בנקודה הצפון מערבית שלה דרך שיקגו נושקת עם אגם מישגן הידוע.

אגם מישיגן מרשים בפני עצמו הוא נחשב לשישי בגודלו בעולם והוא חלק מחמשה האגמים הגדולים של צפון אמריקה. כ- 58,000 קמ"ר , ישראל היא כמעט 21,000 קמ"ר. במתחם האגם של שיגקו תוכלו ליהנות מחופים, פארק ארוך עם שבילי אופניים, מרינות, מסעדות, ברים, ספורט ימי זמין גם כן.

מדינת אילנויי מכילה כ-13,000,000 תושבים וגודלה כ 150,000 קמ"ר. השם נגזר משבט אינדיאנים "אילינוק" פירושו אנשים. המדינה היא מדינת נשיאים מכייון שאברהם לינקולן הנשיא הראשון של ארה"ב התגורר בה כאשר נבחר, כך גם אובמה. שדות תירס, פולי סויה, בקר, מוצרי חלב אלו מהמוצרים הדומיננטיים של המדינה. המדינה שופעת ביערות שונים, אגמים, מפלים נסתרים, חיות נופים משתנים. ישנן כ-100 יקבים במדינה, פארקיי שעשועים, גנים ועוד הרבה אטרקציות נפלאות.

שיקגו-Chicago, כאמור לא עיר הבירה אבל כן העיר הגדולה באילנוי וללא ספק המרשימה ואף מהמרשימות בארצות הברית בכלל עם היסטוריה מעניינת לרבות היסטוריית מוזיקה ענפה, גורדי שחקים מרהיבים, תרבות, אגמים, מסעדות ברמה גבוהה, תיאטראות, ירידים ופסטיבלים לרוב הן בחורף והן בקיץ, נהרות ועוד. שיקגו שוכנת על הקצה הדרום מערבי של ימת/אגם מישגן ושתי נהרות חוצים אותה אחד ממש בתוך העיר תחת גורדי השחקים, נהר שיקגו ונהר calumet.

שיקגו מושכת עליה כ-50 מיליון תיירים בשנה ויש סיבה לכך, טיול אורבני מושלם וכמובן גם מיליונים של תיירות עסקית. ההגעה לשיקגו בדרך כלל נעשית עם טיסת קונקשן דרך אחת מהערים המרכזיות אירופה המערביות יותר, לונדון, מדריד, וינה, פרנקפורט, אמסטרדם, פריז ועוד, עם עצירות הטיסה יכולה להמשך, 14 שעות ומעלה. נוסדה ב-1833 ומדד האוכלוסיה הוא כשלושה מיליון תושבים.

אחד מהאטרקציות הבולטות של העיר היא ללא ספק ארכיטקטורה, יש בשיקגו מגוון עצום של גורדי שחקים ויתרה מזו, שיקגו הייתה בין הראשונות לבנות בניינים גבוהים לאחר בשריפה הגדולה, הבניין הראשון נבנה ב-1885 ומאז לא פסקה הבניה, כיום נחשבת העיר לאחד מהמקבצים הגדולים והדחוסים של גורדי שחקים.

בשיקגו החורף בדרך כלל קר, שלג ואופייני לאזור ובקיץ חמים ונעים. שיקגו תתאים לכל חובב מוסיקה באשר הוא, העיר נחשבת לאחת מבירות המוסיקה של העולם המערבי, תודות לכך צריך לתת לנגני ג'אז, בלוז דיקסי שעברו מהדרום (עולם ישן) לצפון (עולם חדש) ושם יתפתחו והמוסיקה בהתאם, העיר שחקה תפקיד של עוגן לנגנים הללו וכנקודת מעבר לניו יורק.

חלק מהאטרקציות של שיקגו, Art Institute of chicago, Millenhium Park, Cloud Gate, Museum of Science and indistry, Michigan Avenue, 360 Chicago Observation Deck, Wiilis Tours skydeck ועוד רבים.

 זקוקים להמלצה על מלונות באילינוי ושיקאגו ?  ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לכאן וכמה אנשים אתם וכמובן אם יש לכם דרישות מיוחדות ונשמח לשלוח לכם את המלונות המומלצים ביותר באילינוי.