קנטקי

מדינת קנטקי-Kentacky State, שופעת אגמים, מערות, שופעת מוזיקה בלוגראס מוזיקת פולק אמריקאית עם כינורות, בנג'ו גיטרות. המדינה שופעת סוסים, וויסקי לרבות ג'ים בים הידוע, אולד-קנטקי ומייקרס מרקס. המדינה גובלת מהדרום עם טנסי, מזרח עם West Virginia, צפון עם אינדיאנה וצפון מערב עם אלינוי. כ-4.3 מיליון תושבים על כ-105,000 קמ"ר. כיוני המדינה כמו המוזיקה הוא Bluegrass State. משמעות השם קנטקי ע"פ שפת הילידים היא "ארץ המישורים". קנטקי בחרה לקחת צד נייטרלי בעת מלמחת האזרחים ב-1861 עם זאת ספגה מהלומות רבות. המדינה סירבה להכניס לתוכה את צבאות הדרום כאשר התדפקו על דלתה וכן את צבאות הצפון, בשלב מסוים, צבאות הקונפדרציה התעלמו מכללי המשחק של המדינה ופלשו, בשלב זה קנטקי תומכת באיחוד, צבאות הצפון נכנסות גם כן למדינה וזאת הופכת לשדה קרב. קונטיקט היא המדינה ה-15 שהצטרפה לאיחוד.

Kentacky Derby הוא אחד מהמרוצי ספורט הידועים והיוקרתיים בעולם, זהו מרוץ סוסים חשוב הנערך ב- Churchill Downs מחוץ לעיר Louisville הממוקמת בצפון המדינה. המרוץ מתחיל בשבת הראשונה של מאי, האירוע נמשך כשובעיים. שבועיים של מירוצים, פסטיבל, ירידים, דוכנים, מוזיאונים על שהנושא המרכזי הוא סוסים ועוד..לרכו לראות את "The Fastest Two Minutes in Sport".

Cumberland Gap National & Historical Park בדרום קנטקי הוא פארק לאומי יפיפה ונקודה היסטרוית בא היו מעבירים סחורות בין ההרים, והיה למעבר חשוב במאה ה-19 בארצות הברית. שבילים רבים, לעתים תתקלו במבנים היסטוריים הממוקמים לאורך הדרך, תצפיות עם נופים לעתים ערפל משתלט על העמק מה שמקנה לו נוף מיסטי. במרכז הירידים ישנו סרט שתוכלו ללמוד ממנו על המעבר החשוב. מערבה משם נמצא יער על שם  Daniel Boone חלוץ חוקר אשר גילה את האזור (אחרי האינדיאנים) ובו Cunberland Falls מפלים שגובהם כ-20 מטרים המכונים מפלי הניגרה של הדרום, אזור ממולץ לטייל בו עם הרבה מים ונופים. ב-Daniel Boone National Park תוכלו לראות בין השאר את הגשר הטבעי המתנשא ל-19 מטרים.

Mammoth Caves היא מערבת המערות הגדולה בעולם. דרום מרכז קנטקי. לא באמת יודעים מה גודלם של המערות, חמש קומות של מערות וחדרים תת קרקעיים ענקיים, אין שם מערכת תאורה מתקדמת וזה בכוונה שלא תשכחו שאתם מתחת לאדמה. ישנם ספר סיורים ואף סיור Wild Cave Tour שמציע סיור אתגרי יותר עם חבלים וטיפוס.