גורגיה

מדינת ג'ורג'יה-Georgia State, מדינה בדרום מזרח ארה"ב, מדינה חשובה בהקשר היסטורי של ארה"ב, הייתה מ-13 המדינות שהקימו את ארה"ב. ממוקמת בדרום מזרח ארצות הברית, גובלת עם פלורידה בדרום, אלבמה במערב, דרום קרולינה בצפון מזרח, טנסי בצפון מערב, האוקינוס האטלנטי במערב. ההמנון של ג'ורג'יה הוא נושא חשוב, הוא Gorgia on My Mind בביצועו של ריי צ'ארלס, למרות שהשיר לו נכתב במכוון למדינה. ריי צ'ארלס הוזמן לנגן במדינה אבל לא הסכים לנגן עקב הפרדה בין גזעית. במרוצת השנים לאחר שהגזענות שכחה קמעה הוחלט שהשיר יהיה המנון המדינה.

ישנם שני כינויים למדינה, "מדינת האפרסק" ו-"מדינת האימפריה הדרומית". באופן כללי ג'ורג'יה נמצאת באזור סאב-טרופי, מה שאומר שלח וחם, שוב באופן כללי. במדינה כעשרה מיליון תושבים, כ-154,00- קמ"ר. המדינה מזמינה הן תיירות פנימית והן בינלאומית. מספר אטרקציות שכדאי לשים לב אליהן בג'ורג'יה, Okefenokee Swamp שטח ביצה ענק הממוקם בדרום המדינה גובל עם פלורידה, זהו שטח שרואים בסרטים הרבה, שטח ביצה אשר תנינים שורצים בו, כמובן שגם חיות נוספות, מגוון ציפורים, ניתן לשוט בסירות פתוחות, קיאקיים, קאנו ועוד, שמעו להזהרות. בגבול הצפוני נמצא  Vhattahoochee National Park, לחובבי קטאמפינג זהו מקום נפלא לבלות בו, מפלים, אגמים, נהרות, מסלולי טיול, שחיה ועוד ועוד. ג'ורג'יה היא מדינה חשובה הן תיירותית והן היסטורית וישבה מגוון רחב של אטרקציות למטייל, בירתה אטלנטה.

אטלנטה-Atlanta, בירתה של ג'ורג'יה ונה כ-541,000 תושבים, קוסמופוליטית לכל דבר, גורדי שחקים, גשרים יפים, נהר. העיר כמו המדינה לקחה חלק חשוב בהיסטוריה של ארה"ב הן במלחמת האזרחים עוד לפני שהפכה לבירתה של המדינה והן בשנות ה-60 שהייתה למרכז תנועת זכויות האזרח, מאבקים רבים נגד הגזענות נערכו בה, מרטין לוטר קינג מנהיג התנועה לשיווין השחורים נולד ופעל בעיר. אטלנטה כאמור מציעה מה שכל עיר מודרנית מציעה מסעדות ברמה גבוהה, חיי לילה פוריים, מרכז עסקים פורה ועוד בנוסף לאלה גם ייחוד ואופי שנובע מהיסטוריה וממיקום גיואגרפי . אטרקציות כמו: Martin Luther King National Historic Site, High Museum of Art, Atkanta history Center, Georgia Aquarium ועוד

זקוקים להמלצה על מלונות באטאלאנטה וג'ורג'יה בכלל? ספרו לנו כמה אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לכאן ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים באטלנטה ובכל ישוב או איזור אחד בגורג'יה.