קליפורניה

מדינת קליפורניה-California State, אולי המדינה הפופולרית בארצות הברית, ממוקמת במערב נושקת לאוקינוס הפסיפיק. גובלת עם מדינת אורגון בצפון, במזרח עם מדינת נבדה, דרום מזרח אריזונה, ודרום עם מקסיקו. כינוי המדינה The Golden State, יש הטוענים בגלל  שהמדינה שופעת שמש, יש הטוענים שהכינוי נובע מהבהלה לזהב שהגדילה משמעותית את כמות האוכלוסיה בקליפורניה. קליפורניה ידועה בזכות הפארקים הלאומיים שבה שמציעים נופים דרמטיים, חופים, חופי גלישה ידועים בעולם כולו, דרכים חשובות ככביש מספר 1 וכביש מספר 101. ערים כמו סן פרנסיסקו הפופולרית ולוס אנג'לס העיר הגדולה בקליפורניה שהיא אולי היעד הפופולרי לטיולים בארצות הברית.

בירת המדינה סקרמנטו השוכנת במרכז המדינה צפון מערבית לסן פרנסיסקו, במדינה כ-30 מיליון תושבים מה שעושה אותה המדינה המאוכלסת ביותר באצות הברית ושטחה כ420,000 קמ"ר מה שעושה אותה השלישית בגודלה. בעת מלמחת האזרחים רוב אוכלוסית קליפורניה תמכה באיחוד, הכי היו קבוצות מספר שנלחו עם הדרום הקונפדרציה. כאמור הבהלה לזהב הגדילה את האוכלוסיה בקליפורניה וב-1869 לאחר סיום בניית פסי הרכבת ממזרח ארצות הברית גדלה אף יותר. קליפורניה היא מאוד מגוונת גיאוגרפית ומבחינה עירונית, יש בה את הר הכי גבוה, הר וויטני 4421 מטרים, יש בה מפלי ענק, יערות עד עם עצים ענקיים, חופים ים שלווים ופראיים, ערים ששמן הולך לפניהן ועיירות צנועות על חוף הים ובמרכז היבשת.

מספר פארקים ואטרקצליות שרצוי לציין, Yosemite National Park הממוקם במערב המדינה, הרים נהרות, אגמים, מפלים, אזור תיירותי ומרהיב. מספר אטרקציות בתוך הפארק, Sheer Rock Face צוק ענק אנכי שניתן לטפס עליו למטפסי הרים מקצועיים. Cathedral Spires מספר צוקים לחלקם ניתן להגיע בשבילים מאתגרים. Sentail Dome כיפה ענקית שעליה ניתן לעלות ולתצפת, בפארק מפלים ענקיים שניתן לראות אותם מכל מיני מקומות לרבות Eagle Peak, ישנם בפארק אגמים, מקומות מסתור, חובה חכל מטייל.

פארק לאומי נוסף מומלץ מאוד הוא Big Sur שהוא בעצם מספר פארקים מחוברים, ממוקם דרומית לסן חוזה על האוקינוס. Pfeiffer Big sur מציע מסלולי הליכה, שקט ושלווה, קאמפינג, טבע, מי שרותה יכול כם ללון בלודג' שם נוח יותר. המפלים של Preiffer הם נקודה מושכת ומקסימה להיות Valley View Trail, כיוון אחר בשביל יקח אתכם לתצפית על הים ועל הנהר. Garrapata Park היא נקודה נוספת ב- Big Sur  ומציע חוף יום חולי זהוב, עם מים שעלולים להיות פראיים.

Death Valley National Park, הוא פארק מדברי הממוקם דרומית לפארק יוסמיט', מערב קליפורניה לא רחוק כל כך מלאס וגאס. הפארק מציע מדבריות עם דיונות זהובות, מדבכריות סלעיות צחיחות. ניתן לנסוע דרך הפארק ולעצור בתצפיות שונות ואף לטייל, ישנו אגם Badwater Lake בפארק שניתן לקחת קיאק ולחתור בו..כאשר ישנם מים. כמו כן בפארק Devils golf course שזה בעצם מדבר כדורי מלח.

Sequoia and Kings National Park, מה יש לומר על הפארק הענק הזה, ממוקם מערבית ממרכז קליפורניה, מציע אגמים בהרים, נהרות, אגמים, יערות עד. בפארק הזה מצא הנקודה הגבוהה על יבשת ארצות הברית, הר וויטני בגובה של כ-4421 מטרים, בפארק הזה נמצא Giant Redwood שהוא יער בעל עצי עד שחלקם חיים כבר אלפי שנה ומגיעים לכ-70 מטרים, הגזע שלהם ענק וצריך מספר רב של אנשים להקיפו, יותר משלושה ארבעה. האזור כולו דרמטי עם קצוות הרים ואגמים לרוב.
אם כבר ב-RedWood  עסקינן, אז בצפון קליפורניה ישנו יער שקנרא redwood National Park הוא אזור יפיפה על קו החוף שמציע עיירות קטנות בין בתוך היער ועל המים, מציע יערות אפלוליים שניתן לנסוע בהןם עם הרכב או לטייל במסלולים רגליים, זה האזור בו נצפה בערב Bigfoot.

לוס אנג'לס היא אטרקציה מרכזית בקליפורניה, אטרקציה עירונית כמובן עם מגוון פעילויות למבוגרים ולילדים, פארקים, חופי, ים מסעדות, ברים לרוב, הופעות חיות ועוד, בלוס אנג'לס תמצאו את בברלי הילס היוקרתית שם תוכלו ללון, לערוך קניות ולטייל ולהתרשם. בעיר תוכלו להינות מיוניברסל סטודיו האגדתיים, תוכלו להציץ בעולם הסרטים. סנטה מוניקה המזח עם פארק השעשועים וקרוסלה העתיקה. חוף וניס עם הטיילת המוטרפת . לוס אנג'לס שוכנת על חוף אוקיינוס במזרח המדינה.

סן פרנסיסקו יעד חשוב נוסף צפונית ללוס אנג'לס על חוף הים גם כן, בעבר סן פרנסיסקו הייתה למעוז של היפים ועד היום היא ליברלית וחופשיה עם סצנת פעילה של הקהילה הגאה. בסן פרנסיסקו נמצא גשר הזהב הידוע והוא אחד הגשרים היפים במדינה עם נוף משגע למפרץ ולכלא אלקטרז. לכלא אלקטרז ניתן לרחת מעבורת לסייר על האי ובכלא.

זקוקים להמלצה על מלונות בקליפורניה?  ספרו לנו להיכן בקליפורניה אתם זקוקים להמלצה איפה תהיו בכל יעד וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים בקליפורניה בכלל ובלוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ויעדי קליפורניה אחרים בפרט.