לואיזיאנה

 מדינת לואיזיאנה-Louisiana state, לואיזיאנה היא מדינה מיוחדת, כרוכה בקשר הדוק וחשוב עם היסטוריה של ארה"ב ולאו דווקא חיובי, לואיזיאנה הייתה ידועה במטעים העצומים שלה שבה היו משעבדים עבדים, כיום חלק ממתאים אלה פתוחים לתיירות, ניתן לראות את דרכי החיים דאז. אחת מהערים החשובות, פופולריות ועם תרבות מאוד ייחודית נמצאת בלואיזינה, זו ניו אורלינס כמובן, המדינה ידועה גם בעיקר בגלל הביצות שבה שבסרטים רבים הופיעו. לואיזיאנה ממוקמת בדרום ארצות הברית, גובלת בדרום עם מפרץ מקסיקו, בצפון עם ארקנסו, צפון מזרח +מזרח עם מיסיסיפי, מערב עם טקסס. בירתה של לואיזיאנה היא באטון רוז' והעיר הגדולה ביותר היא ניו אורלינס האחת והיחידה. כ134,000 קמ"ר וכ 4.5 מיליון תושבים.

Lake Martin,  הוא אחד מאזורי הביצות של לואיזיאנה, אזור קסום עם סיורים שהם תוכלו לראות אליגייטורים, כמו כן תוכלו לטייל גם רגלית. ממוקם דרומית למרכז המדינה.


ניו אורלינס העיר הגדולה בלואיזיאנה היא מוקד עלייה לרגל לחובבי מוזיקה, אנשים קולינארים, ואווירה חופשית ומשחוררת. ניו אורלינס ממוקמת בדרום מזרח המדינה, אחת לשנה היא מארחת את הפסטיבל הנודע מארדי גרא. מארדי גרא הוא פסטיבל במקורו נוצרי שחוגגים כ-40 יום לפני חג הפסחא שהובא לניו אורלינס ע"י הצרפתים לפני כ-250 שנה. חוגגים את התאריך ואת החג במקומות שונים בעולם, אבל בעיר לקחו את זה לכיוון שונה, חגיגות, תהלוכות, דוכני אוכל, מוזיקה וחרוזים. זו חוויה שאין לפספס.

כמו כן בניו אורלינס ישנו הרובע הצרפתי, זהו רובע שנבנה מהמאה ה-18, מתאפיין בבתים נמוכים עם מרפסות ארוכות, רובע תיירותי ומרתק. ניו אורלינס היא אטרקציה חשובה ודומיננטית בלואיזיאנה ובככל בארצות הברית, אנשים מגיעים אליה מכל העולם. רצוי לציין שהעיר היא מוקד עליה למוזיקאים, לניו אורלינס סגנון מוזיקה ייחודי שהחל ממוזיקת לוויות (לאו דווקא סגנון עצוב) וכמובן הג'אז התחיל בעיר. לניו אורלינס מטבח ייחודי גם כן עם דגש על מאכלי ים, נקניקים, טבסקו, מאכלים כמו ג'ימבאליה ו גאמבו.

בעיר הבירה באטון רוז' מלבד לאטרקציות המאפיינות ערים כמוזיאונים וכו.. ניתן גם לבקר ולעלות על ספינת USS Kidd and Veterans memorial" ספינה שהשתתפה במלחמת העולם השנייה, הספינה הופיעה רבות בסרטים וסדרות.

ללואיזיאנה דת ייחודית שמבוססת על אנשי רוח ממערב אפריקה זאת דת הוודו שהייתה במשך בשנים ידועה לשמצה, נקראת גם ניו אורלינס וודו, דת מרתקת עם טקסים שלא רואים כל יום.
אמרתם ניו אורלינס, אמרתם לואי אמסטרונג, גדול מוזקיאי הג'אז בכל הזמנים.

זקוקים להמלצה על מלונות בלואיזיאנה ומלונות מומלצים בניו אורלינס בפרט? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לכאן ונשלח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים בלואיזיאנה.