ורמונט

מדינת ורמונט-Vermont State, מדינה בצפון מזרח ארה"ב. גובלת עם מדינת ניו יורק במערב, ניו המפשיר במזרח, מסצ'וסטס בדרום וקנדה בצפון. ורמונט היא מדינה "מתוקה" , היצור העיקרי שלה הוא רוטב מייפל, חמאה ואף המפעל של גלידת Ben & Jerry ממוקם במדינה. המדינה מציעה נופים מרהיבים לעתים "אירופיים" עם עצים שמחליפים צבעים לפי העונות, אגמים, פרות רועות באחו, חוות, התמונה היא כמעט ציורית. כינויה של המדינה הוא The Green Mountain State וזה על שם שרשרת ההרים הירוקים במערב המדינה ששייך לרכס האפלאצ'יאן. הפסגה הגבוהה ביותר של ההרים הירוקים היא 1339 מטרים. פירוש המילה ורמונט בצרפתית (אשר אלו שלטו באזור בשנים עברו) הוא "הר ירוק" על שם רכב ההרים. בורמוט כ-609,000 תושבים וגודלה כ-25,000 קמ"ר - מדינה קטנה. בירתה היא העיר מונטפלייר.

מספר אטרקציות שלא ניתן להתעלם מהן בורמונט, Lake Champlain- ממוקם בצפון מערב המדינה ומציע מגוון רחב של אטרקציות לרבות קיאקים, שייט בקאנו, יש שם כ-318 סוגים שונים של ציפורים. שקיעות נהדרות, ניתן לשחות, יש גם אי   Grand Isle State Park. באגם חפשו את הנחש העצום שהאגדה מספרת שמסתובב שם.
Ben & Jerry, כאמור אטרקציה מנצחת בעיקר אם יש לכם ילדים, בית חרושת לגילדות, ישנם סיורים מודרכים, סרטים, טעימות, יותר מזה?? בית החרושת ממוקם על כביש 100 שאליו מגיעים מהדרך המהירה 89. שוק האיכרים Brattleboro הוא שוק איכרים חברותי, מקום מפגש למקומיים ולתיירים כאחד, מציע מוצרים טריים מהחוות באזור לרבות רוטב מייפל לסוגיו, תגיעו לקראת הצהריים כך תוכלו ליהנות ממגוון האפשרויות לארוחות באזור. ממוקם בעיירת Brattleboro בדרום מזרח המדינה כביש 5. GreenMountains National Forest, פארק לאומי המציע לעתים מסלולי הליכה לא קלים, בחורף מסלולים רבים סגורים, בקיץ מפלים לרוב, קאמפינג ועוד.

זקוקים להמלצה על מלונות בורמונט? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לוורמונט ונשמח לשלוח לכם קישורים למלונות מומלצים בורמונט - ארה"ב.