מונטנה

מדינת מונטנה-Montana State, מדינה צפונית, כ-381,000 קמ"ר וכ-990,000 תושבים. המדינה חשובה מבחינה היסטורית ויש בה מספר פארקים לאומיים שחלקם עוצרים נשימה. מונטנה גובלת עם קנדה בצפונה, במזרח עם צפון דקוטה, דרום מזרח עם דרום דקוטה, בדרום עם וויאומינג ודרום מערב עם מדינת איידהו. בירתה של המדינה-הלנה.  כינוייה של המדינה הם Big Sky ו The Tresue State. מונטנה הייתה לזירת קרב האחרונה בין שבטים אינדיאניים-אלו שהתנגדו לתושבים החדשים של אמריקה לבין ארצות הברית. במוטנה תמצאו הרבה אתרי ספורט חורף, דגה ענפה, ספורט מים קאנו קייאקים מפלים לרוב ואחוז הגבוה ביותר של דובי גריזלי.  במונטנה ישנם הרבה שטחי פרא, חיות, במערב נמצאים הרי הרוקי הידועים, היא אחת המדינות הגדולות בארה"ב מבחינת שטח.

מספר אטרקציות שלא ניתו להתעלם מהן, Glacier National Park, פארק לאומי בצפון המדינה בו יש קרחונים ענקיים, מפלים בגדלים שונים, יערות פראיים, יותר מ-1100 ק"מ מסלולי הליגה. בפארק יש אזורים עוצרי נשימה לדוגמא  Going-to-The-Sun Road היא דרך/כביש העובר דרך יערות וצוקים, לצד מפלים, דרך יפיפיה, לעתים מושלגת, לעתים ירוקה וניא מחשבת לאחת הדכרים היפות יותר בצפון אמריקה.  בנוסף בפארק ישנו אגם St. Mary Park שהוא אגם יפיפיה והוא בגדר חובה לכל חובב צילום, יש שם משחק של השתקפות יחד עם שמים משתנים.

בדרום ובדרום מערב מונטנה תוכלו לחוות את דרך חייהם של ילדים אמריקאים שחיים שם חיים פוריים, תוך כדי הסבר על התרבות שלהם, לבוש והקרבות הנערכו באזור. Crow Naion שבט אחד שמציע באוגוסט רודיאו אינדיאני וירידים והשבט השני Northen Cheynne Nation. שני פארקים לאומיים באזור, Little Big horn, קניונים, צוקיים מרהיבים, חיות פרא, דגה ענפה האזור חשוב היסטורית ויש שמועה שיש שם אוצר. הפארק הלאומי השני הוא Yelloow-Stones ששם תוכלו לראות  גייזרים עוצרי נשימה, שבילים מעל מעיינות חמים, חיות ועוד.

זקוקים להמלצה על מלונות במונטנה? ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע למונטנה, כמה אנשים אתם ובאיזה תאריכים ונשמח לשלוח לכם קישורים למלונות מומלצים במונטנה.