וושינגטון

מדינת וושינגטון-Washington State, או  Ever Green State לפיה כינוייה. וושינגטון המדינה הצפון מערבית בשטחה של ארצות הברית. גודלה כ-185,000 קמ"ר ויש בה כ-7 מיליון תושבים. ככינוייה כן היא, היא מדינה מאוד ירוקה, מלאה באגמים, יערות ובכלל מאוד יפה. גובלת עם מדינת איידהו במזרח, אורוגון בדרום, האוקיינוס השקט במערב וקנדה בצפון. אל תתבלבלו בין וושינגטון הבירה שזו עיר הנמצאת במזרח ארצות הברית במדינת מרילנד. וושינגטון היא המדינה היחידה הנקראת על שם נשיא. מספר תאגידי ענק יושבים במדינה לרבות מיקרוסופט. בירתה של וושינגטון אולימפיה.

אחת מהערים הפופולריות בארה"ב נמצאות בווישנגטון היא סיאטל הממוקמת יותר לכיוון צפון מערב המדינה. סיאטל איך לומר היא עיר מגניבה, שיקית, עם בתי קפה ייחודים, שווקים מזמינים, אוכל טוב, מסעדות, תרבות הופעות מאוד דומיננטית,העיר בנויה מהעיר עצמה המרכזית שהרבה ממנה עליות וירידות והפרברים. סיאטל התפרסמה עקב המוזיקה שנבעה ממנה זאת מוזיקץ הגראנג', כמובן שאם תשאלו מוזיקאים מקומיים מהתקופה הם יצחקו אם תאמרו להם על סגנון הזה, אבל כך היו קוראים לסאונד הסיאטל, להקות כמו נירוונה, פרל ג'ם, סאונדגארדן, אליס אין צ'אנז ועוד, דמות נוספת חשובה הגיחה לעולמנו לסיאטל, הוא ג'ימי הנדריקס.

Olympic National Park, שזהו פארק טבע עצום בממוקם בצפון מערב וושינגטון, חופים לרבות  חוף  Ruby, זהו חוף עם אבנים מיוחדות, נהדר לטיולים (לאו דווקא לטבול במים), אווירתי ודרמטי, הירידה אליו נוחה, שקיעות יופות, סלעים במים, מיקום נהדר לצילומים. כמו כן בפארק הרי קרח, רכס הרי אולימפיק עם קרחון בגודל של 5 ק"מ, הר האולימפוס הגבוה באזור מתמר לגובה של 2428 מטרים. כמו כן בצד המערבי של הפארק יער גשם עם שבילים טבעיים ומלאכותיים שלחלקם בקושי ניתן להגיע.

עיירת  Walla Walla ששמה הולך לפניה היא עיירה הממוקמת בדרם מזרח המדינה והיא אזור מתאים לכל חובבי יין, יש באזור הרבה יקבים ואפשרויות לטעימות ולרכישת יינות מקומיים מעולים. Okanogan-Wenatchee Naional Forest הוא יער ענק המשתרע מצפון וושינגטון עד דרום אורגון ואך יותר, לחתוך את היער ממזרח למערב או להיפך באחד הדרכים זו חוויה עוצרת נשימה ביופייה.

דרך 101 הנמשכת מצפון מערב וושינגטון עד לדרום מערב קליפורניה, הדרך מדהימה, נושקת לים, לעתים ישנן חניות מיוחדות לתצפיות. עיירות קטנות שלעתים הדרך עוברת דרכן, עיירות מהסרטים של חוטבי עצים.

 זקוקים להמלצה על מלונות בוושינגטון? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לוושינגטון ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים בוושינגטון ארה"ב.

ראו גם מלונות בניו יורק