מיזורי

מדינת מיזורי- Misouri State, מדינת השוכנת ב-Midwestern, גובלת עם נברסקה בצפון מערב, מערב עם קנזס, דרום מערב עם אוקלוהומה, ארקנסו בדרום, דרום מזרח עם טנסי וקנטאקי, אילינוי במזרח, אייווה בצפון. כ-181 קמ"ר כ-6 מיליון תושבים.  מיזורי נקראת על נהר מיזורי והיא מקבת בתוכה את שלושת הנהרות הגדולים בארה"ב כאמור נהר מיזורי, נהר המיסיסיפי, ונהר אוהיו. כינויה של המדינה  The Show me State, כנראה בגלל נאומו של וויליאם ואנדיבר איש קונגקס ממיזורי ב-1899 שאמר בנאומו בין השאר שהוא ממיזויר, הוא סקפטי Show Me, ישנן תיאוריות שונות לשם וישנם כינויים שונים אבל זה הכיוני הפופולרי.

בחלק הדרומי של המדינה שוכנים הרי אוזארק, Ozark Mountains אזור אדיר שנשפך גם לאוקלוהומה, בתוכו ישנו Arcadia Valley שטח טיולים לכל המשפחה עם סלעי פילים ענקיים שלדים יכולים לעבור מתחתיהם ולצידם, מפלים ר שניתן לקפץ מהם, Black River ניתן לחתור עם קייאקים, קאנו ולעבור במחוזות הנהר. ארכאדיה גם מארחים פסטיבל מוזיקה, מקום ידידותי לכל המשפחה.

אמנם Jeffreson City אבל ללא ספק St.Louis וקנזס סיטי פופולריות יותר. סט. לואיס ממוקמת על הגבול עם אילנוי. סט. לואיס ישנה את הקשת הענקית, מהמונומנטים הידועים בארה"ב. ניתן לראותה ממרחקים וניתן לעלות עליה ולראות למרחקים, ישנה מעלית שתיקח אתכם לגובה של כ-190 מטר תצפית נהדרת. הקשת ממוקמת ב- Jefferson National Expansion Park. כמו כן בסנט. לואיס נמצא Forest Park, עקבו אחר Forest Park Ave. שם תוכלו לטייל הנאתכם, ישנם מספר מוזיאונים, אגמים, מקום נהדר להירגע.

עיירת בראנסון' Bransonממוקמת באזור הרי אוזרק, עיירת משפחתית ותיירותית המכנה את עצמה ל The Live Country music Capital of The World ומושכת אליה מיליוני תיירים, מוזיקה, מסעדות, מזכרות, יציאה נוחה לטיולים בסביבה ומוזיקה ומוזיקה. כמו כן בעיירה ישנו פארק שעשועים Silver dollar City, מלבד המתקנים תוכלו לראות איך חיו והתנהלו חיי האוזרקים.

קנזאס סיטי ממוקמת במערב וגובלת עם קנזס, היא ידועה בברביקיו האגדי שלה ובמוזיקה שבה. שם התפתח הקנזס סיטי ג'אז והבלוס, מגדולי אמני הג'אז בכל הזמנים נולד שם, הוא צ'ארלי פרקר.

זקוקים להמלצה על מלונות במיזורי ומלונות מומלצים בספרינגפילד בפרט? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לכאן ונשלח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים במיזורי - ארה"ב.