ניו גרזי

מדינת ניו ג'רזי-New Jersey, ניו ג'רזי ממוקמת על החוף המזרחי של ארצות הברית, היא מדינה קטנה יחסית כ-22,600 קמ"ר ויש בה כ-9 מיליון תושבים כמות אדירה מול השטח היחסית קטן. המדינה גובלת עם ניו יורק בצפון+מזרח, פנסלביניה במערב, דלוואר בדרום והאוקינוס באטלנטי במזרח. השם ניור ג'רזי לקחו מהאי ניו ג'רזי מול חופי נורמדי אשר בצרפת בתעלה צרפת -אנגליה. העיר מכונה The Garden state, והיא אחת משלוש עשרה המושבות שהקימירתה ו את ארצות הברית. בירתה היא העיר טרנטון והעיר הגדולה ביותר היא ניוארק. ניו ג'רזי היא מדינה ידועה ותיירותית, אולי בגלל שיש בה נמל תעופה בינלאומי עם כניסות גם מישראל, אולי קרבתה לניו יורק ולמנהטן, אולי בגלל אטלנטיק סיטי, ואו בגלל הטבע המרשים שהמדינה מציעה.

ללא ספק אחת האטרקצייות הפופולריות שהמדינה מציעה היא העיר אטלנטיק סיטי השוכנת בדרום מזרח המדינה בהמשך הצפוני לקו החוף של דלוואר ויש לה ציר ראשי מפילדלפיה. העיר כאמור שוכנת על הים ויש בה חופי ים פעילים ומזמינים, כמו כן מלונות לרוב, קזינויים, וטיילת ידועה שאף בססה עליה סדרה Boardwalk Empire, הטיילת מציעה מסעדות, בתי מלון, חוניות, אטרקציות שונות לרבות מזח סטיל עם פארק שעשועים. אפשר לומר שאטלנטיק סיטי היא הוגאס של מזרח ארצות הברית.
ג'רזי סיטי היא עיר המציעה חוויה עירונית לכל דבר, היתרון היחסי שלה שהיא מממוקמת בסמוך למנהטן וההגעה אליה פשוטה, דאונטאון ג'רזי מציעה מבט עוצר נשימה אל עבר מנהטן.

אטרקציה שלא כדאי להפסיד היא Thomas Edison National Historical Park, אחוזתו ומעבדתו של תומס אדיסון ממוקם מערבית מניוארק ומציע מבט אל תוך המעבדה שלו בה תוכלו לראות היכן הקסם קרה, מצלמות לסרטים, בטריות, טכנטלוגיית הסאונד, תוכלו לצפות בסרטים ישנים שעשה ועוד ועוד, כמו כן תוכלו לטייל באחוזתו בת ב-29 חדרים, הגיעו מוקדם.
Ground for Sculpture היא פארק פסלים ומוזיאון הממוקם בעיירת המילטון בסמוך לעיר הבירה טרנטון, זהו פארק פסלים בגודל אנושי ויותר גדולים, חלק מהפסלים הם העתק של ציורים חשובים והיסטוריים, לדוגמא "הנשים הרוקדות" של מאטיס. לחובבי אומנות חובה.

Delaware Water Gap National Recreation Park הוא פארק טבע הממוקם על הגבול של פנסלביניה, שטח יפיפה של יערות, מפלים, גשרים, מסלולים, לעתים המסלולים יכולים להיות אתגרים, עקבו אחר הצבעים שלהם, אדום, לבן וכחול. דובים-יש, אז השמרו לחוקים, הם לא חיות מחמד. הגיעו מוקדם כדי לתפוס חניה.

זקוקים להמלצה על מלונות בניו גרזי? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לניו ג'רזי ונשמח לשלוח לכם מלונות מומלצים בניו ג'רזי בכלל ובאנטלנטיק סיטי  בפרט.

  ראו גם ניו יורק