ניו-המפשייר

מדינת ניו המפשיר, New Hampshire State, קרויה על אזור המפשיר באנגליה, ממוקמת בצפון מזרח הדמינה והייתה לאחת משלוש ערשה המושבות שהקימו את ארצות הברית,  גובלת עם מדינת מיין במזרח, דרום עם מסצ'וסטס, מערב+צפון מערב עם ורמונט, צפון עם קנדה ופינה יחודית בדרום מזרח עם האוקינוס האטלנטי. שלושה כינויים שונים, The Granite State, White Mountains State, Mother of Rivers. כ-1.3 מיליון תושבים כ-24,000 קמ"ר. המדינה ציעה אגמים, הרים שניתן לטפס עליהם, אגמים, קיאקים, חופים. כאמור בנקודה הדרום מזרחית נמצא שטח של כ-28 ק"מ הנושק לאטלנטיק.

Hampton Beach הוא חוף תיירותי השוכן על רצועת החוף של ניו המפשיר, ריזורט משפחתי וידידותי לכל המשפחה עם חופים חוליים, מסעדות ובתי מלון, פארק שעשועים וקזינו שנבנה ב-1899 שמציע מוזיקה חיה ועוד אטרקציות חיוביות. ביוני החוף הופך לביתם של אומנים.


צפון מזרחית ממרכז המדינה ממוקם הר וושינטון ועליו, Cog Railway , כשני קילומטרים של פסי רכבת עם רכבץ כאילו מצועצעת המאפשרת גישה נוחה למעלה ההר וחזרה. נבנה כבר ב-1869 על ההר, מרכז מבקרים, קפיטריה, תצפית שביום בהיר ניתן לראות ארבעה מדינות וביום ערפילי אתם תהיו מעל העננים תרתי משמע. הרוחות עזים וב-1934 נקבע ממד רוחות החזק ביותר בעולם. ההר ממוקם ב- White Mountain National Forest. כ-30,40 ק"מ מהר וושניגטון ממוקם Cannon Mountain Aerial Tramwa, הרכבל הראשון בצפון אמריקה שנבנה ב-1938, מומלץ לעלות להינות מתצפית אל עבר ורמונט, ניו יורק ועוד, האזור גם מציע אפשרויות סקי.


הר נוסף אטרקטיבי בניו המפשיר בדרום המדינה, Mt. Monadanock זהו ההר המטופס בעולם, הר סלעי שמציע מספר מסלולים שונים גם לאלו המעוניינים לטפס ביחידים. ההר עומד בודד ויש ממנו נופים משגעים. אל תזלזלו בטיפוס, זה יכול להיות מפרך והשקיעו באמצעים ההכרחיים.
אטרקציה לילדים שתזכה אתכם באלפי נקודות אצל הקטנים, זהו פארק השעשועים Stoy Land, תרגישו כאילו אתם בתוך אגדה, יש שם כירכרות בצורה של דלעת, נעלי עץ מעופפים, ספינת פיראטים, אבובים ענקיים, בובות ענק ועוד הרבה הפתעות צבעוניות.

זקוקים להמלצה על מלונות בניו המפשיר? ספרו לנו כמה אנשים אתם ומתי אתם מתכננים להגיע לניו המפשיר ונשמח לשלוח לכם רשימה של קישורים עם מלונות מומלצים בניו המפשיר בכלל ובמנצ'סטר בפרט.