אלבמה

מדינת אלבמה-Alabma State, מדינת בעלת אופי רב הממוקמת בדרום מזרח ארה"ב, גובלת במזרח עם ג'ורג'יה, מערב -מיסיסיפי, צפון -טנסי, דרום- פלורידה ומפרץ מקסיקו. כ-136,000 קמ"ר. כחמישה מיליון תושבים. באופן כללי אלבמה היא מדינה מסבירה פנים וידועה בהכנסת אורחים שלה, עם זאת ניתן לעתים לראות שאריות של גזענות מתקופות קדומות כאשר חוקי ג'ים קרואו שלטו על אזור הדרום של ארה"ב. בירתה של אלבמה היא מונטוגמרי. אלבמה ידועה בברביקיו האגדי שלה, פסטיבלים לרוב, לרבות פטסיבל שרימפס הידועה שנערך באוקטובר כבר מזה 45 שנה בחופי המפרץ של אלבמה, על החופים החוליים הלבנים והמזמינים. בכלל המפרץ מתאים מאוד לחופשה רגועה עם חיי לילה. אלבמה באופן כללי היא מדינה חקלאית. כיוניה  The Heart of Dixie, עד שלהי שנות ה-40 הייתה מכונה מדינת הכותנה אך הכינוי הוחלף לאחד יותר מכובד ללא קוונטציות שליליות.

מונטגומרי- Montgomery, כאמור בירת מדינת אלבמה, ממוקמת כמעט במרכז המדינה. כ-225,000 תושבים. מזג האוויר בעיר מעולה וכך גם נושא הקולינארי. העיר ידועה בגלל הרבה דברים אבל בעיקר ורצוי לציין בגלל אחת בשם רוזה פארקס פעילה אפרו-אמריקנית לזכויות האזרח אשר התנגדה לשבת בנפרד מהלבנים באוטובוס ציבורי ב-1955. מספר אטרקציות עיקריות במונטגומרי,  Rosa Parks Library & Museum, Civil Rights Memorial Center, Alabama Shakespears, Riverfront Park, Hank Williams Museum ועד.

 

 זקוקים להמלצה על מלונות באלבאמה? ספרו לנו מתי אתם מתכננים להגיע לכאן וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה למלונות מומלצים באלבאמה - ארה"ב.