מישיגן

מדינת מישיגן, Michigan State ממוקמת בצפון ארה"ב וחשבת למדינת מידווסטרן. המדינה נמצאת בגבולותיהם של ארבעה מתוך חמישה מהאגמים הגדולים, ימת סופיירייר-Superior, ימת מישיגן-Michigan, ימת יורון-Huron וימת אירי-Erie. המדינה גובלת בצפון עם קנדה, ויסקונסון במערב, דרום מערב עם אלינוי שם שיקגו נפגשת עם מישיגן ועם ימת מישיגן, דרום עם אינדיאנה ואוהיו, מזרח גם קנדה. כ-250,00קמ"ר וכמעט עשרה מיליון תןשבים. מישיגן כאמור מדינה רוויה במים, אגמים, מפלים, נהרות. כאשר מדובר על הימות הגדולות מדדובר על שטחים גדולים ממדינת ישראל. הכינויים של המדינה הם, The Wolverin State, The Great Lake state, The birth of The Automotives State.

מישיגן מחולקת לשניים Lower Peninsula שם האקשן של המדינה ורוב האוכלוסיה מתכנסת, ויש את ה-upper Peninsula of Michigan מאכלס רק 3 אחוז מהאוכלוסה של מידיגן בשטח של כ-29 אחוז מהמדינה. שני החלקים מקושרים או מגושרים ע"י גשר ענק ומרשים שהוא אטרקציה בפני עצמהשנבנה ב-1957 ,Mackinac Bridge שיוצא מהעיר Mackinac בדרום ונפגש עם עיירת  Igance בחלק העליון של מישיגן. בעיר מאקינק ישנו גם מוזיאון על הגשר אם תרצו להתרשם. משתי ערים אלו ניתן לקחת מעבורת אל עבר האי  Mackinac Island בצפון אגם Huron זהו אי ידידותי המציע מבט אל חיים שכבר לא קיים, חייים ללא רכבים או כל כלי ממונע אחר. אתם תפגשו עם כירכרות, בתים "ישנים", ניתן לסעוד באי ולהינות מחנויות.

Isle Royale National Park, בצפון אגם סופרייר ממוקם הפארק הלאומי בו יערות דחוסים, אגמים ומפלים, חיות פרא כמו זאבים, שועלים ועוד, האזר באופו יחסי לא הרוס מתיירות ובמקומות מסוימים אף בתולי. ניתן להגיע לאי ע"י מעבורת או מטוס-סירה, בצפון גובל עם קנדה. שבילים, מפלים, פראי. ניצן להגיע אליו מעיירות Hougton ו Copper Harbor.
פארק לאומי נוסף בעל נופים עוצרי נשימה ודרמטיים הוא Picture Rock National Park הממוקם בדרום אגם סופייריר, שם לראות דיוניות, צוקים הנושרים למים, חופים סלעיים ודרמטיים, ניתן לקחת קאנו או קייאק ולצאת לסרוק את חופים אלו, ניתן לללון באזורים המסודרים, בחורף ספורט שלג כובש את האזור.

זקוקים להמלצה על מלונות במישיגן? ספרו לנו להיכן במישיגן אתם מגיעים ומתי וכן כמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם קישורים למלונות מומלצים במישיגן.