אורגון

 מדינת אורגון-Oregon State ממוקמת במערב ארה"ב, גובלת עם האוקיינוס ההשקט, עם מדינת וושינגטון בצפון, קליפורניה בדרום ובמערב עם איידהו. המדינה באופן יחסי גבוהה כ-1000 מטר ממוצע מעל פני בים והנקודה הגבוהה ביותר הינה מעל 3000 מטרים. בירת מדינת אורגון היא העיר סאלם והעיר הגולה ביותר היא העיר פורטלנד היא גם העיר הידועה מבין הערים של המדינה.

אורגון היא מדינה מגוונת עם אקלים וטופוגרפיה משתנה, כאשר במערב גבוהה וירוק עם יערות מרהיבים, אגמים, מפלים, במזרח המדינה יותר מדברי. באורגון מותר לצרוך מריחואנה לצרכים אישיים יחד עם מדינת וושינגטון, קולרדו ואלסקה. כ-255,000 ק"ר וכמעט ארבעה מיליון תשבים.

פורטלנד-Portland, ממוקמת כ-112 ק"מ מערבית מהאוקיינוס. העיר מזכירה מבחינת מבנה ערים רבות ברה"ב מספר בניינים עם אדריכלות מעניינת, גשרים, נהר הזורם לאורך העיר, הוא נהר ווילאמנט ונהר קולומביה. העיר נעימה נינוחה וחברותית. מזג האוויר בקיץ חמים ולח ובחורף גשום לזירוגין, שוב תלוי באיזה אזור, במדבר כמובן שייהיה פחות לח וחם יותר. אטרקציות מרכזיות באורגון, Colombia River Gorge National Scenic Area, Portland Japanesee Garden, Washington Park, Forest Park, Trillium Park. אין טיסות ישירות לפורטלנד, טיסות מקשרות דרך ניו יורק, אמסטרדם, בוסטון או לוס אנג'לס, בעיקר. כ-16-20 שעות ויותר כולל עצירה.

סיילם-Salem, כאמור עיר בירת מדינת אורגון ובירת מחוז מריון. כ-150,000 תושבים, כ-90 ק"מ מערבית מהאוקיינוס שעה דרומית מפורטלנד. משמעות השם-שלום בעברית, במקור השם היה בשפת הילידים  "צ'מקטה"  ומשמעותו מקום מפגש ומנוחה. העיר נוסדה ב-1844, העיר כמו פורטלנד נינוחה ונעימה עם הרבה היסטוריה פעילויות ונופים מרהיבים, אטרקציות מרכזיות, Salem River front Carusel, Oregon state Capital, Enchanted Forest Them Park, Minto-brown Island Park, Gilbert House Childrens Museum, Riverpark Front.

זקוקים להמלצה על מלונות באורגון? ספרו לנו למתי אתם צריכים את המלון, לכמה אנשים ומה אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם קישורי הזמנה מאובטחים למלונות מומלצים באוקלהומה, פורטלנד מידפורד ועוד.