איידהו

 מדינת איידהו-Idaho state, במכונה גם The Gem State בגלל כמות אבני החן שיש בה, בנוסף מכונה גם Potato state בגלל הגידולים האופייניים לאזור. איידהו ממוקמת בצפון מערב ארה"ב, גובלת במערב עם אורגון, צפון מערב עם וושינגטון, צפן עם מדינת מונטנה, מערב עם מדינת וויומינג, דרום מזרח עם יוטה, דרום מערב עם נבדה. איידהו היא מדינת גבוהה ממוצע כ-1500 מטרים והנקודה הגבוהה ביותר מגיעה לכ-3800 מטרים. יוצר מ1,500,000 תושבים.

בירת המדינה היוא העיר בויסי. באיידו טבע פראי מהפנט, הרים, קניונים לרבות  Hells Canyon, מפלים לרבות Shoshan Falls הידועים וההעצומים, מדרונות, נהרות, Snake river ועוד הרבה טבע. במדינה הרבה אפשרויות לאתרי סקי, הרים מושלגים, בקתות נופש וריזורטים מקסימים.

בויסי-Boise כאמור בירתה של מדינת איידהו והגדולה מבינהן. כ-205,000 תושבים. בירת גם של מחוז אדה. פירוש השם בצרפתית "מיוער" וכך באמת העיר עצמה ירוקה ומיוערת. ממוקמת כ-66 ק"מ לגבול של אורגון. הקיץ חם ויבש ובחורף קר. העיר עצמה חביבה עם מסעדות מוזיאונים לרוב, בתי קפה על הרחוב, במרחק קצר ריזורטים של סקי, כאשר הרי הרוקי ברקע. אטרקציות כמו, Boise River Green Belt, Old Idaho Penitentiar, Idaho State Capitol building, world Bird centerb, Branco Stadium, Bogus Basin Ski Resort ועוד.

זקוקים להמלצה על מלונות באיידהו? ספרו לנו מתי אתם מתכננים להיות כאן וכמה אנשים אתם ונשמח לשלוח לכם קישוריי הזמנה מאובטחים להזמנת מלונות מומלצים באידהו - ארה"ב.